Tabuľka veľkostí obuvi

Vezmite prosím na vedomie, že Tabuľka veľkostí je orientačná a dĺžka stielok sa môže mierne odlišovať v závislosti od modelu.

Veľkostná tabuľka

VEĽKOSŤ DĹŽKA STIELKY
34 EU 22,5 cm
35 EU 23 cm
36 EU 23,5 cm
37 EU 24 cm
38 EU 24,5 cm
39 EU 25,5 cm
40 EU 26 cm
41 EU 26,5 cm
42 EU 27 cm

Pred zakúpením obuvi by ste mali presne určiť veľkosť chodidla tak, aby ste si vybrali správnu veľkosť obuvi. Na tento účel je možné použiť dve metódy: Položte nohu na kúsok papiera a obkreslite chodidlo, potom zmerajte vzdialenosť medzi dvomi bodmi šablóny - od palca po pätu. Dbajte na to, aby obrys chodidla bol čo najpresnejší.

Druhou metódou je umiestniť zadnú časť chodidla proti stene a potom zmerať vzdialenosť od steny po špičku. Ak poznáte dĺžku chodidla, môžete ľahko určiť veľkosť topánky. Určite zmerajte aj druhú nohu, pretože niektorí ľudia majú jednu nohu trochu väčšiu. K získanému výsledku musíte pridať asi 0,5 cm, pretože topánka by mala byť o niečo väčšia ako naša noha.

Ako si vybrať ideálne a pohodlné topánky?

Správne vybraná obuv je veľmi dôležitá nielen z vizuálneho hľadiska, ale aj z hľadiska pohodlia pri jej používaní. Prírodná koža je samozrejme materiál, ktorý sa najlepšie prispôsobí chodidlu. Prírodná koža je vysokokvalitný materiál, odolný, nadčasový, elegantný a pohodlný na nosenie. Pamätajte na to, že kožené topánky môžeme používať celoročne, a to nielen počas jednej sezóny

Pri kúpe obuvi by sme mali venovať pozornosť materiálu, z ktorého sú vyrobené. Mali by ste tiež premýšľať o tom, či si chcete kúpiť elegantné topánky, ako sú klasické lodičky, vysoké na ihličkovom podpätku alebo baleríny. Veľkosť obuvi je dôležité presne určiť. Najlepšie je odmerať obe nohy popoludní, je to záruka vhodne zvolenej veľkosti.