Členková obuv-kotníčky

Kotníčky, teda členková obuv,  sú obľúbeným typom pre mnoho žien každej vekovej kategórii. Veľmi ľahko sa kombinujú s rôznym štýlom outfitu, sú pohodlné a univerzálne. Najmä v prechodnom období, na jar a na jeseň, dopĺňajú množstvo každodenných štylizácii.

  • siatka duża
  • siatka mała

K čomu si obuť kotníčky ?

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali mať v šatníku aspoň jeden pár členkovej obuvi, teda kotníčiek. V prvom rade táto obuv poskytuje vysoký komfort počas nosenia, a to aj viac hodín denne. Sú tiež veľmi módne, široký výber farieb, štýlov a materiálov použitých na výrobu zaručuje, že každá žena si určite nájde tie pravé pre seba. V súčasnosti je možné zakúpiť kotníčky, ktoré sa navzájom líšia nielen farbou, ale aj tvarom špičky, hrúbkou a výškou podpätkov, z lícovej alebo brúsenej usne, so zipsom alebo na šnurovanie. Sú ideálne pre mnoho príležitostí, kedy vám spoľahlivo poslúžia. V praxi to znamená, že ich môžete nosiť pri slávnostných príležitostiach aj vo všedný deň do práce, do školy alebo na stretnutie s priateľmi. A ako každá žena vie, perfektný a dokonalý vzhľad tiež zvyšuje sebavedomie.

Dámske kožené kotníčky je možné nosiť k rôznemu oblečeniu, vrátane džínsov. Tento typ outfitu bude fungovať v ktorejkoľvek ročnej sezóne a to všetko vďaka svojmu univerzálnemu charakteru. Pre požadované pohodlie a komfort, mnoho žien zvolí kotníčky bez podpätku. Kotníčky na vysokých podpätkoch však pôsobia elegantne a zmyselne, sú vhodné pre oficiálne a spoločenské stretnutia. Variant s kratšou sukňou alebo elastickými džínsami a kotníčkami typu worker, teda na hrubej podrážke, zasa pôsobia veľmi odviazane, rockovo a nezávisle. Stačí si len vybrať tie pravé, vášmu srdcu blízke, v ponuke je viacero modelov a typov dámskych kotníčiek z prírodnej usne.

Tiež by ste mali vedieť, že topánky sa budú úžasne kombinovať aj so šatami. Dnes sú šaty jednoduchého strihu a kotníčky na hrubšom podpätku jedným z najmódnejších outfitov sezóny, ktorý je možné nosiť za teplého a slnečného počasia. Ku dievčenským šatám, vyrobeným z jemných látok sa oplatí obuť si kotníčky na plochej podrážke mestského typu. Naopak hrubšie materiály na oblečení, by mali byť opticky odľahčené elegantnými vysokými podpätkami. Podobne, na základe princípu kontrastu, pre farebné šaty s pestrou tlačou, stojí za to zvoliť si klasické jednofarebné kotníčky vo farbách čiernej, béžovej a hnedej.